SILVER & METAL / Silver / Beaker 8236008
nr 823 6008
BEAKER
silver, Lars Stabaeus (1745-1778), 1764, Delvis förgylld, Med senare gravyr Carl XIV Johans Monogram, height: 16,
Silver, Lars Stabaeus (1745-1778), 1764, Delvis förgylld, Med senare gravyr Carl XIV Johans Monogram, höjd: 16
6000
SEK 5200
Monday April 29 2013
at 20:32:13
5.000 kr
4.200 kr
5.000 kr
- Thema-auction
Apr 29
Silver
Visning 26/4 - 29/4.
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver